Podcasty Wolnelewo

Podcastów Wolnelewo możesz słuchać albo bezpośrednio na stronie, albo subskrybować na jednej z używanych przez ciebie platform. Aktualnie dostępne są: Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Pocket Casts, Breaker, Radio Public, lub dodać przez kanał RSS.

Niestety w niektórych kanałach, takich jak np. Apple Podcasts, nowe odcinki pojawiają się później niż na innych. To jest polityka tych serwisów niezależna ode mnie.

Czy ekonomiści nadążają za zmianą? Rozmowa po Kongresie Regeneracji Polskiej Sieci Ekonomii Wolnelewo

Co z tym długiem publicznym? Czy istnieją różne ekonomie, czy jedynie słuszna? Czy ekonomiści mają jakąś odpowiedź na kryzys klimatyczny i energetyczny? Czy ekonomist(k)a ma prawo wyjść w rozważaniach poza kapitalizm? W Warszawie 9 czerwca 2022 roku odbył się Kongres Regeneracji zorganizowany przez niedawno powstałą Polską Sieć Ekonomii. Celem Sieci jest prezentowanie innych nurtów ekonomii niż dominujący obecnie neoliberalny. Czyli nurtów z zakresu tzw. ekonomii heterodoksyjnej. Jako że interesuje mnie wszelka heterodoksja i poddawanie w wątpliwość rozmaitych oczywistości, odwiedziłem Kongres, a także przeprowadziłem rozmowę z przedstawicielem PSE, Janem J. Zygmuntowskim, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego.
  1. Czy ekonomiści nadążają za zmianą? Rozmowa po Kongresie Regeneracji Polskiej Sieci Ekonomii
  2. Latająca wiewiórka na pomoc uchodźcom, czyli Letjaha
  3. Anarchistyczna "rewolta" w nauce
  4. Jakie jest miejsce cancellingu w sprawiedliwości naprawczej?
  5. Przełomowy rok dla ruchu. Podsumowanie Kongresu Feministycznego we Wrocławiu