Anarchistyczna „rewolta” w nauce

O anarchistycznej antropologii i epistemologii rozmawiam z Tomaszem Skoczylasem i Cezarym Rudnickim.

Anarchistyczna perspektywa ostatnio dokonała pewnego zamieszania w nauce. Moi goście próbują przyjrzeć się tej kwestii i naświetlić wyłaniające się problemy. Zastanawiają się także nad tym, jakie mogą pojawić się kolejne obszary rozważań i badań.

Podcastów Wolnelewo możesz słuchać albo bezpośrednio na stronie, albo subskrybować na jednej z używanych przez ciebie platform. Aktualnie dostępne są: Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Pocket Casts, Breaker, Radio Public, lub dodać przez kanał RSS.

Niestety w niektórych kanałach, takich jak np. Apple Podcasts, nowe odcinki pojawiają się później niż na innych. To jest polityka tych serwisów niezależna ode mnie.

Co to jest skłoting? Rozmowa z mieszkańcem Domu Socjalnego im. Piotra Kropotkina Wolnelewo

O co chodzi z tym skłotingiem? Czy na skłocie się sprząta? Czy można się tam nauczyć kopania studni? Czy na skłocie się nie ma żadnych zasad? I czy można się tam napić dobrej kawy? W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam o skłotingu oraz problemach mieszkaniowych z Markiem mieszkańcem i aktywistą Domu Socjalnego im. Piotra Kropotkina we Wrocławiu, zwanego też Skłotem Hulajpole.
  1. Co to jest skłoting? Rozmowa z mieszkańcem Domu Socjalnego im. Piotra Kropotkina
  2. Czy ekonomiści nadążają za zmianą? Rozmowa po Kongresie Regeneracji Polskiej Sieci Ekonomii
  3. Latająca wiewiórka na pomoc uchodźcom, czyli Letjaha
  4. Anarchistyczna "rewolta" w nauce
  5. Jakie jest miejsce cancellingu w sprawiedliwości naprawczej?