Kongres Feministyczny we Wrocławiu

W ten weekend odbył się Kongres Feministyczny we Wrocławiu zorganizowany przez Inicjatywę 8 Marca znanej m.in. z corocznej Manifa Wrocław

Dwa dni wykładów, debat i warsztatów pokazał, że feminizm nieliberalny trzyma się w Polsce dobrze. Tematyka była bardzo szeroka, ujawniła bogactwo tego nurtu myśli i praktyki feministycznej. Od wykluczenia kobiet zamieszkujących tereny wiejskie po kwestie przemocy, praw reprodukcyjnych, praw pracownic i lokatorek oraz nieodpłatnej pracy domowej itd.

Warsztaty z prowadzenia mediów społecznościowych, organizowania wydarzeń i demonstracji czy pozyskiwania funduszy były prowadzone na wysokim poziomie i zapewne zaowocują sprawniejszą robotą “w terenie”, co jest najistotniejszym celem dla tego rodzaju wydarzeń. Bez czynu nie ma zmiany.

Niestety nie mogłem być na wszystkich wydarzeniach ponieważ odbywały się równolegle w kilku salach. Natomiast część udało mi się nagrać, co możecie sprawdzić na nowym kanale na YouTube (i przy okazji zasubskrybować go na przyszłość). https://www.youtube.com/channel/UC3oGZmhtGh94Ve9nBGmEo_Q?

Kongres, mimo że z minimalnym budżetem, przygotowany był bardzo profesjonalnie i przebiegał bez większych problemów. A po ciężkiej pracy intelektualnej było też coś dla ciała, czyli afterparty połączone z benefitem na tegoroczną Manifę z którego wyszedłem w zasadzie nad ranem.

Wygląda na to, że jest dobrze, a będzie lepiej!

Xavier Woliński