Porażki Ziobry

Sądy w Gliwicach i w Radomiu unieważniły uchwały Rady Gminy Istebna i Rady Gminy Klwów o “ideologii LGBT”.

Uchwały wykracza poza uprawnienia rady gminy oraz  wykluczają osoby LGBT ze wspólnoty samorządowej, co jest bezprawne.

Należy oczekiwać podobnych decyzji sądów, bo to jest po prostu oczywista oczywistość. Wszystkie te uchwały “anty-LGBT” są skandalicznym w formie “trolingiem”, nie miały żadnej mocy i nawet nie miały temu
służyć. Chodziło o to, żeby wywołać awanturę i atmosferę wojny kulturowej.

Druga informacja z zakresu prawa z mijającego tygodnia. Trybunał Konstytucyjny uznał, że rządowa nowelizacja kodeksu karnego jest w całości niekonstytucyjna. To było oczko w głowie ministra Ziobry.

Nowelizacja zmieniała jedną trzecią przepisów kodeksu karnego, a wraz z nimi filozofię karania przestępców. Sądy mają karać surowiej i częściej wysyłać do więzienia.

Jak widać, to nie jest tak, że system jest “domknięty” i działa pod dyktando Jedynie Słusznej Partii, tak jak sobie to wyobrażają chyba osoby, które nie rozumieją jak funkcjonuje państwo polskie. A funkcjonuje tak, że tu żadnego totalitaryzmu zrobić się nie da. Jeden prawnik powie tak, drugi prawnik powie nie. Kaczyński narzekał kiedyś, że to “imposybilizm polskiego państwa”. Nawet przejęty przez PiS TK nie działa jak w zegarku.

Co najwyżej będzie pewien chaos, ale nie zdyscyplinowana totalitarna maszyna, bo naprawdę jeśli ktoś widzi polskie państwo jako sprawnie funkcjonujący mechanizm zdolny do takiego dzieła to chyba żyje w innym kraju niż ja.

Xavier Woliński