TVN i TVP, dwie strony tego samego medalu

TVN niczym się nie różni od TVP. Robi ustawiony przez właścicieli zmanipulowany materiał o skłotersach w Uwadze.

Prawica kontra prawica. Opus Dei kontra Ordo Iuris. Tak wygląda ten kraj. Młode osoby nie mają gdzie mieszkać, ceny mieszkań przebijają kolejne sufity, a komunalek nie budują, bo to „komuna”.

Zaraz zobaczycie nie dziesiątku, ale setki i tysiące młodych osób zajmujących pustostany w całym kraju. Nie dlatego, że wyznają jakąś ideologię, ale dlatego, żeby w ogóle gdzieś móc mieszkać. Większość znanych mi skłotersów normalnie pracuje, a nadal nie stać ich na najem mieszkania o kupnie nie mówiąc. Ludzie mają dość zaharowywania się po to, żeby pasła się na tym ekipa landlordów, banków i deweloperów.

A potem „młodzi nie chcą bronić TVN”, „młodzi nie chcą bronić III RP”, no to może zastanówcie się dlaczego nie chcą. Jaki kraj im zbudowaliście. Śmieciówki, brak dostępnych mieszkań, zero widoków na emeryturę, rozsypujący się system ochrony zdrowia. To się nie zaczęło za PiS.

I co mają do wyboru w mediach? Transmisję kanonizacji Wyszyńskiego w TVP, albo transmisję kanonizacji Wyszyńskiego w TVN. I wszędzie plucie na „lewactwo”. Nacjonaliści spalili wóz TVN, a i tak są niańczeni przez nich, ale to ich dzieci, więc im odpuszczają. Lewaki próbują gdzieś znaleźć ludziom mieszkanie, bronią lokatorów, bronią bezdomnych, bronią ludzi, którym zlicytowały banki mieszkania i wylądowali w piwnicy. W tym czasie TVN-owskie i TVP-owskie szczujnie organizują kolejne nagonki na „lewaków”, „anarchistów” i „skłotetrsów”, „roszczeniowców”, pracowników najemnych, którzy mają czelność domagać się podwyżek.

Ten kraj nie nadaje się do zamieszkania. Nie dla młodych osób, nie dla niezamożnych, a dla średniozamożnych tak na styk, o ile nie mają kredytu. Dobrze się tu żyje tylko kombinatorom, bankierom, deweloperom, politykom, gwiazdom mediów i rentierom. Reszta jest kopana cały czas i szczuta na siebie wzajemnie, bo jakby się zebrali w kupę to by pogonili tę bandę już dawno temu.

Xavier Woliński