Materiał do banowania

Nacjonalistom nigdy nie kończą się „argumenty”. Jak obalisz jeden, przedstawią drugi.

„Uchodźcy przyszli i mają wszystko za darmo, chcą tylko zasiłków”. Uchodźcy idą do pracy? „Widzicie, zabierają nam pracę!!11”. Okazuje się, że uchodźcy przy okazji generują podaż i popyt? „Większość uchodźców to faceci z ajfonami!!!”. Okazuje się, że większość to nie faceci? A to wówczas chodzi o to, że „uchodźczynie zabierają facetów Polkom!!111”. Wiecie jak to wygląda. Cały potok głupot. Jakieś randomy z neta uważają, że rozsądni ludzie będą tracić czas na dyskusje z nimi.

Nie da się „obalić” rasizmu czy nacjonalizmu próbując w ten sposób dyskutować. Najpierw trzeba by rozmontować przyczyny ksenofobii, ale nie da się tego zrobić argumentami w internecie, na bazie racjonalnej dyskusji. Ponieważ tu nie działa „rozum”, tylko emocje. Lęk, który próbują rozgrywać politycy, agentura, czy kolesie z parciem na szkło.

Na szczęście „ludzi dobrej woli” okazało się więcej, widzimy zryw tysięcy ludzi, którzy ruszyli z pomocą. Tym razem rząd nie przeszkadzał i pozwolił działać. A troll pozostanie trollem. Materiałem do banowania.

Xavier Woliński