Bezpłatna komunikacja miejska – podcast

Walka o bezpłatną komunikację miejską trwa we Wrocławiu od lat. Osoby w nią zaangażowane mają już za sobą swoje małe zwycięstwa (np. wywalczono bezpłatną komunikację dla uczniów). W dzisiejszym odcinku rozmawiam z aktywistką Haliną Wałkiewicz, która opowiada o kampanii „Bezpłatna Komunikacja Miejska”, realizowanej obecnie przez Federację Anarchistyczną Wrocław.

Podcastów Wolnelewo możesz słuchać albo bezpośrednio na stronie, albo subskrybować na jednej z używanych przez ciebie platform. Aktualnie dostępne są: Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Pocket Casts, Breaker, Radio Public, lub dodać przez kanał RSS.

Co to jest skłoting? Rozmowa z mieszkańcem Domu Socjalnego im. Piotra Kropotkina Wolnelewo

O co chodzi z tym skłotingiem? Czy na skłocie się sprząta? Czy można się tam nauczyć kopania studni? Czy na skłocie się nie ma żadnych zasad? I czy można się tam napić dobrej kawy? W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam o skłotingu oraz problemach mieszkaniowych z Markiem mieszkańcem i aktywistą Domu Socjalnego im. Piotra Kropotkina we Wrocławiu, zwanego też Skłotem Hulajpole.